נווט למעלה
​​​

דבר.jpg 

"הייתי רוצה שיהיה אדם, שיזכור שהייתי אדם והיה לי שם".  (נספה בשואה)

מחוברים לשואה – הנצחת שמות הנספים

הורים יקרים,

יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הוא אחד משני ימי הזיכרון המשמעותיים ביותר שיש בישראל. בתחילת השבוע הקרוב נציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. יום זה מוקדש להתייחדות עם זכר השואה שהמיטו הנאצים ועוזריהם על העם היהודי ועם זכר מעשי הגבורה ומעשי המרד בימים ההם.

משרד החינוך פיתח תוכנית חינוכית ולימודית כוללת להוראת השואה בכל המגזרים ובגילאים השונים. השנה בחרנו לקיים בנוסף תוכנית מיוחדת-  הדלקת נר נשמה אישי לזכר אדם אשר נספה בשואה.

בימים אלו, כשאנו הולכים ומאבדים את העדויות ממקור ראשון, הדלקת נר 'זוכרים' מעניקה רלוונטיות ומשמעות אישית בהנחלת זיכרון השואה לדורות הבאים. הילדים ובני הנוער יהוו גשר להנחלת מנהג חווייתי ובעל משמעות זה בביתם, יחד עם המשפחה, בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה. על גבי כל אחד מהנרות מופיע שמו של אדם אשר נספה בשואה ופרטים נוספים על חייו.

תלמידי כיתות ד'-ו' מבית ספר גולדה קיבלו לחופשת פסח נר זיכרון מיוחד, על כל נר פרטים על חייו של אדם שנספה בשואה.  התלמידים נתבקשו להכין תעודת זהות על האדם ,ובכיתה נבנו תערוכות סביב אותן דמויות .

ביום א' הקרוב, ערב יום השואה תלמידי כיתות ד'-ו'   יחזרו הביתה עם נר הזיכרון המיוחד. אנו מציעים  שבערב יום השואה (יום ראשון ה-23 באפריל) תקראו יחד עם התלמידים את הפרטים אודות האדם המוזכר על הנר ותדליקו את הנר לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה יחד עם משפחותיהם.

נהיה כולנו שותפים ביצירת מסורת לאומית לזיכרון השואה.​

מצ"ב הזמנה לאירועי החודש

הזמנה ירושלים שלי.jpg

לחצו על התמונה לקישור מידע

שואה2017.jpg

* מעגל השיח שהתקיים ביום שישי - סרטון  >מעגל שיח הורים מורים

* "חוברת להורים"- סיכום מחצית א' 


טכס יום השואה
בני משפחה ניצולי שואה בבית ספרנו מוזמנים לטכס שיתקיים ביום שני  ה- 24.4.2017 בשעה 9:45
15-bnd8HlHMI0.jpg
*****
עצרת לציון יום הזכרון לשואה ולגבורה
ביום שני ה- 24.4.2017 בשעה 9:50 , נציין בטכס בית ספרי (אולם הספורט) את יום השואה והגבורה. יש להגיע בחולצה לבנה. הצפירה לציון יום הזכרון בשעה 10:00 למשך 2 דקות.
*****