נווט למעלה
המנהלת.jpg 
תלמידים, מורים והורים יקרים,

פתיחת שנת הלימודים.PNG

-------------------------------------------------------------------------------------------

בהתרגשות גדולה אני מברכת את משפחת גולדה היקרה על עשייה ברוכה ופורייה בשנת הלימודים תשע"ז . השנה הסתיימה לה במהירות שלא תאמן. וכידוע לכם, כל סיום מביא עמו סיכום.

זכות נעימה היא לי לסכם את השנה מעל דפי העיתון הדיגיטלי הראשון שלנו כחלק מהתפיסה החינוכית שלנו כבית ספר ירוק , השומר על איכות הסביבה, ומתחשב במשאבי הטבע למען הקיימות והשמירה על איכות חיינו וסביבתנו.

עיתוןביתספר.JPG​​

"לֵב נָבוֹן יִקְנֶה דָּעַת, וְאֹזֶן חֲכָמִים תְּבַקֶּשׁ דָּעַת." נאמר בספר משלי, ומי הנבון והחכם? זה המבקש ללמוד מהוריו ומוריו, מנהיגיו , מורי - הדרך בחייו.

היכולת של הצוות החינוכי בבית ספרנו ושלכם ההורים המחנכים הראשונים לצעוד ביחד למען הילדים בשליחות ,נאמנות ובענווה מעוררת הערכה וכבוד . לצעוד עם הזמן ולהתאים את הכלים והמיומנויות  הניתנים בידי התלמידים, לאתגרים המתחדשים שמעידות בפנינו מהפכות הטכנולוגיה והמידע.

השנה יצרנו שלושה מעגלי שיח עם הורים ומורים . תודות לשיח המשתף יצרנו פעילויות מגוונות בשיתוף הורים, מורים ותלמידים בשלושה תחומים : אקלים מיטבי, ים של בריאות והנושא השנתי- ירושלים . שיתוף פעולה זה חשוב ומבורך  כחלק מפיתוח אמון וביסוס של שותפות ומעורבות חברתית פעילה בתוך בית הספר ומחוצה לו.

בחזון בית ספרנו הצבנו מטרה להוביל את התחדשותה של תרבות חינוכית שבבסיסה לב מקשיב, חומל ואוהב .תרבות המובילה לחברת מופת המבוססת על כבוד האדם, הכלה, אחריות, מימוש עצמי, חדשנות, מצוינות, תחושת שייכות והזדהות עם ערכי בית הספר, הקהילה ומדינת ישראל.

כולי תקווה כי הצלחנו ליצור אקלים נעים וחיובי בבית החינוך שלנו. האקלים הנפלא השורר בביה”ס כפי שמעידים תוצאות הסקר אח"מ שמילאו התלמידים השנה , מאפשר לנו להביא לידי ביטוי יכולות וכישורים רבים ומגוונים של התלמידים, לצמצם פערים ולהגיע להישגים לימודיים. סיימנו בהצלחה את מבחני המיצ"ב הפנימי , ועמדנו ביעדים שהצבנו השנה במתמטיקה, במדעים ובעברית . הצבנו יעדים חדשים באנגלית לשנת הלימודים תשע"ח  , מתוך מגמה לשיפור מתמיד בשיטות ההוראה ובהישגים הלימודיים והערכיים.

השנה בית ספרנו הוכר כבית ספר בניהול העצמי - ייחודנו כבית ספר למדעים ואמנויות פותח לכם, תלמידים, הזדמנויות להעשרה והרחבת הידע הכללי במגוון רחב של תחומי דעת מתחומי המדעים והאמנויות.

השנה השתתפו התלמידים בשעות פרטניות ובקבוצות קטנות, לקחו חלק בפעילויות לימודיות חברתיות וערכיות שונות, צפו בהצגות, נפגשו עם אומנים ויוצרים, השתתפו במופעים במסגרת סל תרבות, למדו ונהנו בתוכניות קרן קרב, טיילו וסיירו ברחבי הארץ, השתתפו ביום שיא שנושאו: 50 שנה לאיחוד ירושלים. הפעלנו בהצלחה את פרויקט השאלת ספרים, לשמחתנו, כ- 500 תלמידים נרשמו לפרויקט גם בשנה הבאה.

ביה"ס נמצא כל הזמן בעשייה חינוכית מתפתחת , הקמנו מרחבי למידה וחדרי משאבים כגון :מרחבי למידה "ים של בריאות" בשיתוף מכללת אורנים , במסגרת שיעורי המדעים נבנתה תוכנית ייחודית בנושא חינוך לאורח חיים בריא, לקיימות ולשמירה על איכות הסביבה. הצוות החינוכי רואה בנושא זה יעד חשוב ומרכזי, לכן, מתחילת השנה אנו עוסקים בפעילויות חקר מכיתה א' עד כיתה ו'.

חדר מחשבים חדש עוצב בהתאם למאה ה-21, הוקם אתר בית ספרי חדש במסגרת הפרויקט "סיסמא לכל תלמיד" , המיזם של בית ספר מנגן בשיתוף הקונסרבטוריון הורחב ובהתאם לכך גדל מספר המשתתפים של התלמידים, שיעורי עידוד קריאה בספרייה אסתטית  ובה כ-5,000 ספרים, מתוכם 2,000 ספרים חדשים, פעילות הילדים בחוגים מטעם היוניברסיטי ועוד.

בשנה זו המשכנו לטפח את הזהות הישראלית והדמוקרטית- הרחבנו את התוכנית פדגוגית בשם: "יש לנו גאווה ישראלית", תוכנית שבה הודגשו ערכי היהדות והציונות, המנהיגות ותחושת השייכות לביה"ס, לקהילה ולמדינת ישראל. מפגשי הבוקר שכללו ערכים ופרשת השבוע, טקסים מרשימים ומושקעים סביב חגים ומועדים, ויום העצמאות  שכלל טקס הדלקת משואות מרשים ומכבד, ופעילות מאתגרת סביב נושאים מקום המדינה ועד ימינו הכוללים את שבוע ירושלים, במלאת 50 שנה לאיחוד ירושלים.

ביה”ס פעל השנה  ללא לאות לתת מענה לפרט,  אני מודה לכם על האמון שאתם נותנים בנו בהפקדת היקר לכם מכל- הילדים שלכם-תלמידנו היקרים.

קצרה היריעה מלהכיל את כל הפעילויות הרבות שנעשו במהלך השנה, יחד עם זאת, ליבי מתמלא גאווה וסיפוק על העשייה הרבה והמשמעותית שמתרחשת בבית ספרנו בתחום הפדגוגי, חברתי ,ערכי ורגשי, וזאת תודות לצוות המורות על העשייה החינוכית, הפדגוגית ,ההכלה , ושיתוף הפעולה לאורך כל השנה.

בית הספר של החופש הגדול יתקיים זו השנה הרביעית בבית ספרנו עבור 250 ילדי כיתות א-ב-ג. הקייטנה תנוהל על ידי בשיתוף צוות המורים מבית ספרנו שהתגייס לעבוד גם בחופש הגדול , אני גאה בצוות המורים ששותף לתפיסתי ולתפיסת מערכת החינוך - "מחנכים מסביב לשעון" .

בעיתון זה אני מזמינה אתכם הורים ותלמידים לקרוא ולעיין בפעילויות והחוויות של התלמידים בבית הספר, העיתון מהווה הצצה לפעילות חוג עיתונאים צעירים הפועל מתחילת השנה ללא הרף בהובלתה של המורה טל שמחון דנין שערכה את העיתון האינטרנטי ביד רמה , במקצועיות ובמסירות גדולה. במסגרת חוג כתיבה למצוינות הוכשרו התלמידים להיות כתבים, צלמים ועורכים, והעיתון משקף במילים ובתמונות את פרי עמלם.

לסיום ברצוני להודות לכל האנשים היקרים והנפלאים ממשרד החינוך ומהרשות המקומית שמסייעים ותומכים ומהווים רוח גבית לבאי בית הספר : תודה לראש העיר מר ז'קי סבג שעומל ומסייע רבות למען התלמידים והמורים , תודה למנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך , ד"ר אורנה שמחון והמפקחת הכוללת הגב' רבקה וישניה על ליווי מקצועי, אכפתי ותומך. תודה למנהל מחלקת החינוך בעירייה,  מר נמרוד רוזנברג ולמנכ"ל עיריית נהריה מר דני חמיאס, שפועלים כל השנה לטובת התלמידים ולרווחתם.

  תודה והערכה לאנשי החינוך בבי"ס גולדה: מחנכות ,מורים , סייעות, מטפלים, מדריכים, תלמידים, עובדים, הורים מעורבים ומתנדבים בקהילה שעושים עבודת קודש של ממש, תודה מיוחדת לסגניות מנהלת ביה"ס: מירית קלטר וחגית זהר – העושות לילות כימים באהבה ובמסירות גדולה למען בית החינוך שלנו. תודה לאב הבית, ראובן גרינברג שדואג לרווחת התלמידים , המורים ולתחזוקת בית הספר  ,למזכירות: שושי חן וחן אברהם על ההכלה, המסירות והנתינה הגדולה. תודה להנהגת ההורים על שיתוף פעולה פורה ומקדם, ליו"ר הגב' אושרית אדניה והגב' חגית תורג'מן .

רגע לפני הצלצול האחרון לשנת הלימודים תשע"ז אני מאחלת לתלמידיי צמיחה והעצמה, למורים ולהורים - המשך שותפות בעשייה החינוכית בבית הספר .

תלמידיי היקרים, אני מאחלת לכם חופשה מהנה, שמרו על עצמכם ושובו אלינו בשלום בשנת הלימודים תשע"ח- הבאה עלינו לטובה .

לבוגרי בית הספר- הצלחה רבה בחטיבת הביניים, דעו שבית ספרנו תמיד יהיה עבורכם, עלו והצליחו!

לילדי הגנים שבשנה הבאה עולים לכיתה א' – ברכת הצלחה שלוחה לכם במעבר מהגן לבית ספרנו .

שלכם, באהבה ובהערכה

חופשה נעימה ובטוחה!

                                 איריס מלכה אללוף                              

 כללים ​לחדר מחשבים - חשוב לקרוא לפני כניסה לחדר מחשבים

מחשבים11.jpg
 

תחרות כרזת הזה"ב של סיסמה לכל תלמיד  

50ירושלים.jpg       מקווןירושלים.jpg

​​
מטרת החידון היא להעשיר את אוצר המילים של התלמידים בשפה האנגלית בנושא השנתי 50 שנה לאיחוד ירושלים.​ ישר כוח לכל המחנכות הכיתתיות והמקצועיות, התלמידים, צוות ההנהלה וועדת ירושלים הבית ספרית.​

* מעגל השיח שהתקיים ביום שישי - סרטון  >מעגל שיח הורים מורים

* "חוברת להורים"- סיכום מחצית א' 

main_task2017_rashit.jpg
 
סקר פעילות שעורי קר"ב תשע"ז
ברוכים הבאים !
בית ספר גולדה מאיר , נהריה

*****