אלוף האנגלית - הוראות
​​​​
הוראות 111.pngברוכ​ים הבאים לתחרות "אלוף האנגלית" 2017!

מטרת התחרות היא לפתח ולחדד את כישורי השפה האנגלית בקרב תלמידי השכבה הבוגרת בבית הספר (כיתות ו') ולהעניק להם פלטפורמות נוספות ללמידה באמצעות שימוש בכלי המרחב הווירטואלי, בהם ניתן ללמוד, לתרגל ולהגיע להישגים גבוהים בזמן קצר לקראת המעבר לחטיבת הביניים.


איך מתבצעת התחרות?

"אלוף ה​אנגלית" יחולק לשני שלבים. בכל שלב סוגי שאלות אחרים.

 

                           סוגי השאלות בשלב הראשון:                  סוגי השאלות בשלב השני (שלב הגמר):

                           מילה וההסבר שלה באנגלית                     מילים נרדפות

                           ביטויים                                                  בחירה במילה יוצאת הדופן

                           מילה והיפוכה                                         השלמת המשפט באמצעות המילה הנכונה


איך פועלת סביבת התרגול?

בטרם יתחרו ביניהם, יוכלו התלמידים לתרגל את השאלות השונות ולהתאמן. באזור התרגול של כל אחד מהשלבים ניתן יהיה לתרגל את כל סוגי השאלות של השלב הרלוונטי, כאשר כל נושא יתורגל לחוד דרך פלטפורמה מקוונת שונה.

 

מהלך התחרות:

אופי התחרות זהה בכל שלב: התלמידים ייבחנו בחדר המחשבים הבית ספרי על 24 שאלות המערבבות את כל הנושאים (רק אלו השייכים לשלב המתאים) - 8 שאלות מכל סוג.

כלי ה-quizzizz ישמש כפלטפורמה הנבחרת עבור התחרות – שאלון אמריקאי אינטראקטיבי כאשר רק תשובה אחת בכל שאלה היא הנכונה. הכלי מעניק לנבחן ציון סופי (בין אפס למאה) וניקוד כולל על מהירותו במענה על השאלות. בנוסף, לכלי זה היכולת לערבב בין סדר השאלות ולהגיש לכל שחקן את השאלות בסדר שונה.

 

כיצד עוברים את השלב הראשון ומעפילים לגמר?

אם ציון התלמיד הינו 75 ומעלה הוא עולה לשלב הגמר באופן אוטומטי.

 

ומי זוכה?

שלושת הגדולים שיעברו את תח​רות הגמר בציון הגבוה ביותר ובמהירות הגבוהה ביותר יוכרזו כמנצחים והמקום הראשון גם יזכה בפרס!

 

תאריכי התחרות:

תרגול שלב ראשון – 12.02 – 23.02

מבחן שלב ראשון – 22.02 – 23.02 (ניתנים יומיים לביצוע המבחן)

 

תרגול שלב שני (שלב הגמר) – 22.02 – 08.03

מבחן שלב שני (הגמר הגדול) – 07.03 – 08.03

 

הכרזה על הזוכים בשלושת המקומות הראשונים – 09.03.17

 

דגשים חשובים:

1. המורים לאנגלית בבתי הספר הנרשמים יהיו אנשי הקשר. עליהם לדאוג לפנות את חדר המחשבים לצורך ביצוע התחרות במועדיה וכן לאפשר לתלמידים להשתמש בחדר המחשבים לצורך תרגול ואימון (בנוסף ו/או במקום עבודה אישית בבית).

2. אנו יוצרים קבוצת WhatsApp מיוחדת לתקופת התחרות ובה עדכונים חשובים, דגשים, מענה לשאלות ותמונות מרגעי התחרות. בעת ההרשמה יתבקשו אנשי הקשר להוסיף מס' טלפון לצורך צירוף לקבוצה זו (זה בסדר, תוכלו לשים אותה     על מצב "שקט"...)

3. סביבת העבודה/ המבחן ב- quizzizz מצריכים קוד גישה. את הקוד לסביבה הרלוונטית בכל פעם תקבלו לקבוצת        הווצאפ וכן הוא יפורסם בראש דף התחרות. לאחר שמזינים את הקוד המתאים יש למלא שם.

4. בכניסה לסביבות המבחן יהא על התלמידים לציין לאחר הזנת קוד הגישה את שמם באופן הבא: שם מלא – בית ספר –     יישוב. לדוגמה: יעל כהן – רמז – נהריה. 

     אנו עושים זאת מפני שרק כך ניתן לקבל בצורה נוחה ומסודרת את התוצאות דרך הפלטפורמה ולא נרצה לפספס אף        מתחרה. תזכורת לכך תינתן לכם במועד המתאים, אך אנא זכרו זאת והקפידו על כך.

5. לכל תחרות ניתנים יומיים לביצוע, כאשר היא נפתחת בשעה 08:00 ומסתיימת ביום שלמחרת בשעה 14:00. מיד לאחר מכן סביבת התחרות ננעלת ולא ניתן לגשת אליה עוד. אנא היערכו בהתאם.

6. אנו מגדירים את מערכות התרגול והתחרויות לפי תאריכים. אם התאריך והשעה במחשבכם אינם נכונים ייתכן והמערכות   לא יאפשרו לכם גישה כלל. דאגו להיות בקשר עם רכז התקשוב שלכם ולבדוק שהזמנים בכל מחשב בחדר אכן נכונים ומעודכנים. 


 אנו מאחלים לכולכם תחרות מהנה וגדושת למידה 

וכמובן לתלמידים היקרים – בהצלחה!