יום המשפחה - דף הבית
כתובת: נווה אלון שכ' עמידר, ת.ד. 1075
טלפון : 04-9920258
פקס :
שעות קבלה:
יום המשפחה.pngיום ל' בשבט נקבע כ"יום האם", יום פטירתה של הנרייטה סאלד (נולדה ב- 1860\12\12 ונפטרה ב- 1945\02\13) שייסדה את ארגון הנשים הציוניות "הדסה".
לאחר תקופה ארוכה של טיפוח יום האם, בעקבות שינויים חברתיים ותרבותיים במדינת ישראל, שונה יום האם     
 ליום המשפחה.
משפחה.png

כל הכבוד למשפחה.png
שעשועים ויצירה.png
אתר עופרים.png משפחה מיוחדת.png
רינת ויו יו.png פרפר נחמד.png
שירים.png זה כל הסיפור.png
דף הבית הראשון.png מצגת.png

 משפחה.png

ביום זה אנו מדגישים את הקשרים בין בני המשפחה הקרובה והמורחבת ונותנים את הדעת על מהות האהבה ועל התמיכה ההדדית בין בני המשפחה.
מי המציא את יום האם?
החגיגות למען האמהות החלו כטקס אלילי ביוון העתיקהוציין את חגה של ריאה, אם כל האלים. כאשר הנצרות התפשטה, חגגו תחילה את חג "אם הכנסייה" ובמשך הזמן הפסטיבל התמזג בחגיגות "יום האם".  והסתיימו במסע צלב של אישה אמריקנית אחת באמצע המאה ה-19. השינויים החברתיים שחלו מאז הפכו את היום הזה ליום המשפחה ולנשים יוחד יום האישה הבינלאומי.
עכשיו גם סבא וסבתא רוצים יום משלהם.
בשנת 1600 חגגו בבריטניה לכבוד האמהות בממלכה את "יום ראשון של האמהות". בתקופה זו העניים עבדו כמשרתים בבתים רחוקים ממשפחתם וב"יום האם" קיבלו חופשה כדי להגיע לביתם לחגוג. לכבוד החג הזה אפו עוגה מיוחדת, שכונתה "עוגת האם".
בארצות הברית נוסד "יום האם" על ידי אנה ג'ארביס באמצע המאה ה-19.  הרעיון להקדיש יום אחד בשנה לאמהות התגבש בראשה בימי האבל אחרי מות אמה.  היא פנתה לגופים שונים רחבי ארצות -הברית, הציעה את הרעיון והשאר היסטוריה.  בשנת 1875 הוכר "יום האם" רשמית על ידי הנשיא וודרו ווילסון. במקביל אושר חוק הקובע כי ב-11 במאי יצויין "יום האם" באופן רשמי ברחבי המדינה.  כסמל ליום זה נבחר  פרח הציפורן (בצבע לבן), המסמל נועם, טוהר ואת כוח הסבל של האם.
בישראל חל "יום האם" ב-ל' בשבט, יום הולדתה של הנרייטה סאלד. למרות שמעולם לא ילדה ילדים משלה, הייתה סאלד אם לרבים מהילדים שעלו לארץ במסגרת עליית הנוער.  ב-1912 היא ייסדה את ארגון הנשים הציוניות "הדסה" והייתה גם האישה הראשונה שנבחרה לוועד הפועל הציוני. "יום האם", שבראשיתו הודגשו תפקידי האם כמטפלת בילדים ובמשק הבית, שינה עם הזמן את הגדרתו ל"יום האישה", ולאחר מכן ל"יום המשפחה". השנוי נובע מהשינויים הסוציולוגיים שעברה המשפחה - כיום אבות רבים משתתפים בגידול הילדים ובעבודות משק הבית ואף מגדלים בעצמן ילדים. 

רעיונות למתנות   
זר פרחים, כרטיס ברכה, משלוח שיר לטלפון, פשוט להגיד...,
 להכין ארוחה, למסגר תמונה, להקדיש ספר,
להיות מאוד נחמדים ולעשות כל מה שמבקשים,
לחבר שיר/חמשיר ואפשר גם פשוט לשיר.
הכנת סימניה
בית תמונות
עציץ / צנצנת
עציץ אכיל
רעיונות בתמונות
ברכות וירטואליות - לאמא
                         לאבא
                         לחיות שלי